www.copsu.cz :: Zaměstnavatelé o našich absolventech (16.08.2017 - 23:38)

 
 

Zaměstnavatelé o našich absolventech

 
Úvodní stránka   Nabídka oborů > Vyšší odborná škola > Zaměstnavatelé o našich absolventech

Mechatronika = Elektrotechnika, Strojírenství a Informační technologie Vážení uchazeči o studium na naší VOŠ,

na této stránce jsme pro Vás zveřejnili názory a postřehy našich úspěšných absolventů vzdělávacího programu Elektrotechnika - mechatronické systémy a jejich zaměstnavatelů. Vždy také uvádíme rok absolutoria a odkaz na absolventskou práci. Přečtěte si sami, jak naši absolventi zúročili své studium v praxi. Věříme, že je toto tou nejobjektivnější reklamou naší školy.

VOŠ Sezimovo Ústí

Jaroslav Čech, DiS.

 • Čech, J. (2011), Řízení a vizualizace vzduchotechniky a plynové kotelny rekreačního objektu Libinské Sedlo, (Absolventská práce), VOŠ, SŠ, COP Sezimovo Ústí.
 • Proč jsem studoval VOŠ? Jako první, co se mi vybaví, je ta skutečnost, že jít na VŠ se mi nechtělo z důvodu

  Co mi dalo studium na VOŠ? Teoretické i praktické zkušenosti! a to nejen ve věci oboru, ale i zkušenosti, které nás připravily pro vstup do zaměstnání. Řekl bych, že pedagogové se velmi snažili nás vůbec kvalitně připravit na naše první zaměstnání. Při studiu bych vyzdvihl hlavně objektivní přístup pedagoga ke studentovi, snahu studenta naučit (trpělivost). Dále potom velmi moderní zázemí, zařízení, pomůcky a hlavně modely potřebné k jednotlivým oborům (pneumatika, robotika, MaR, automatizace atd). Troufám si říci, že škol, které disponují zařízením jako VOŠ v Sezimově Ústí, v ČR moc není (pár škol jsem viděl).

  Dále vyzdvihuji praktickou (podstatnou) část studia i praktika jako takové, které jsme absolvovali u firem. Někteří z nás se později do těchto firem vrátili a pracují nebo tam pracovali. Já osobně jsem znalosti z VOŠ využil již ve dvou zaměstnáních. V prvním jsem se zabýval elektroinstalacemi "Inteligentních domů" (především automatizace, MaR, zabezpečovací a kamerové systémy, ale samozřejmě i elektro obecně - slaboproud i silnoproud). Můj spolužák i bývalý kolega zde pracuje dosud a troufám si říci, že se z něj stal specialista přes MaR a automatizaci u mnoha výrobců této technologie. Z důvodu přestěhování jsem toto velmi zajímavé zaměstnání opustil a ve svém nynějším zaměstnání se věnuji kamerovým systémům a dříve nebo později chceme rozjet i "Inteligentní automatizaci".

  Shrnul bych to jednoduše. V dnešním světě, kdy nás zaplavují stovky zařízení, jako jsou chytré telefony, výkonné PC, zařízení počínaje inteligentními čipy pod kůží, až po dopravní prostředky a již zmíněné inteligentní domácnosti, v době, kdy otevírání oken, vytápění bytu, či sledování batolete v dětském pokoji, ovládáme a provádíme online z druhého konce světa, je vlastně nutností se dále zdokonalovat v této problematice, kterou nabízí právě studium na VOŠ v Sezimově Ústí, kterou jsem absolvoval.

  J. Čech

  ... celý text
 • Jardu Čecha jsem potkal na podzim roku 2014 při instalaci nového kamerového systému Panomera. Tento systém byl vytvořen pro německou fotbalovou ligu.

  Na jaře 2015 přešel Jarda pod mé vedení a začali jsme spolupracovat na několika zakázkách. Aktuálně působí na pozici projektového manažera, kde prokazuje nejen své technické znalosti, manažerské schopnosti, ale i schopnost vést tým.

  Vím, že se mohu spolehnout na kvalitně odvedenou práci.

  Michal Kebrle
  manažer technologie
  SUPTel a. s. (www.suptel.cz)

  ... celý text

Martin Kubát, DiS.

 • Kubát, M. (2012), Výroba interface pro měření mozkové aktivity, (Absolventská práce), VOŠ, SŠ, COP Sezimovo Ústí.
 • Martina Kubáta jsme přijali na pozici technika – specialistu se zaměřením na slaboproudé systémy. Po nástupu do praxe velmi dobře navazoval

  Znalosti Martina Kubáta, získané studiem na Vyšší odborné škole v Sezimově Ústí, hodnotíme jako velmi dobré, na moderní odborné úrovni a pro praxi přínosné. Získaný teoretický potenciál je dobře využitelný v každodenní práci technika a velmi dobře hodnotíme počítačové dovednosti – zvláště znalosti programování a MS Office.

  Jana Blažková
  office manager
  Inovat SE (www.inovat.cz)

  ... celý text

Marek Štěpánek, DiS.

 • Štěpánek, M. (2012), Návrh elektroinstalace a řídicího SW objektu parkhotel Mozolov, (Absolventská práce), VOŠ, SŠ, COP Sezimovo Ústí.
 • U mne (OSVČ) je zaměstnán Marek Štěpánek od prosince 2012. Před tím byl u mne na školní praxi

  František Vostřák
  AIRDATA
  Měření a zaregulování vzduchotechniky, revize PPK
  SUPTel a. s. (www.airdata.cz)

  ... celý text

Jiří Boštička, DiS.

 • Boštička, J. (2014), Model vodní elektrárny - elektronika, (Absolventská práce), VOŠ, SŠ, COP Sezimovo Ústí.
 • Na VOŠ v Sezimově Ústí jsem se přihlásil po neúspěšném pokusu o VŠ.

  J. Boštička

  ... celý text
 • Jirka v naší firmě začal jako elektromechanik na montáži. Po velice krátkém čase přešel na

  Ing. Miloš Holcner
  výrobní ředitel společnosti
  Viking Masek, a. s. (www.vikingmasek.cz)

  ... celý text

Bc. Petr Rabiňák, DiS.

 • Rabiňák, P. (2014), Model vytápěného domku - elektronika, (Absolventská práce), VOŠ, SŠ, COP Sezimovo Ústí.
 • Po neúspěšném působení na vysoké škole byl pro mě přechod na VOŠ v Sezimově Ústí krokem, kterého nelituji.

  P. Rabiňák

  ... celý text

Jakub Vacek, DiS.

 • Vacek, J. (2014), Model a řízení inverzního kyvadla, (Absolventská práce), VOŠ, SŠ, COP Sezimovo Ústí.
 • Studium na VOŠ v Sezimově Ústí mi dalo hodně. Především jsem si ujasnil, čemu bych se chtěl v životě věnovat.

  Na VOŠ jsem se naučil řešit technické problémy, navrhovat PID regulátory, prohloubil jsem si znalosti angličtiny a základy programování. To vše využívám při studiu Aplikované informatiky na JČU a v mé současné práci, kde se věnuji vývoji SW.

  J. Vacek

  ... celý text

Vojtěch Kodad, DiS.

 • Kodad, K. (2015), Přístrojové komunikační rozhraní IMS-1 a IMS–2/GPIB, (Absolventská práce), VOŠ, SŠ, COP Sezimovo Ústí.
 • Co mi VOŠ dala? Věděl jsem, že studium bude jednodušší než na vysoké škole, na kterou jsem měl jít původně, ale

  V. Kodad

  ... celý text

Richard Matula, DiS.

 • Matula, R. (2015), Tvorba programu pro tester vodovodních baterií, (Absolventská práce), VOŠ, SŠ, COP Sezimovo Ústí.
 • Protože jsem se po střední škole necítil připravený na vysokou školu, vyšší odborná škola mi dala možnost se na ni připravit. Její hlavní předností je

  R. Matula

  ... celý text

Patrik Pavlát, DiS.

 • Pavlát, P. (2015), Řízení otáček turbíny pomocí Wattova odstředivého regulátoru, (Absolventská práce), VOŠ, SŠ, COP Sezimovo Ústí.
 • Dobrý den, chtěl bych vám poděkovat za skvělou přípravu pro praxi p. Patrika Pavláta,

  Zdeněk Stuchlík
  Vedoucí útvaru kvality | Leitung Qualitätsmanagment
  EFAFLEX – CZ, s. r. o. (www.efaflex.cz)

  ... celý text

Tomáš Brynych

 • Brynych, T. (2017), Návrh energeticky úspornějšího řízení udržovací pece, (Absolventská práce), VOŠ, SŠ, COP Sezimovo Ústí.
 • Toho času jsem ještě studoval ve 2. ročníku.
 • Na studium VOŠ (v kombinované diformě) jsem se přihlásil s představou, že mi studium pomůže rozšířit si obzor v oblasti Mechatroniky a pomůže mi (po dokončení studia) v profesním růstu. To jsem ale ještě nevěděl, že budou naučené a získané

  Při nástupu na studium jsem byl zaměstnán u společnosti AEM-C, která je globálním dodavatelem motorových dílů do evropských i japonských značek automobilů, jako elektromechanik výrobních strojů se 7 lety praxe. Díky mému studiu, profesionálnímu a hodnotnému přístupu učitelů k učivu jsem již na konci 4. období na VOŠ v Sezimově Ústí povýšil u stejné společnosti na Specialistu údržby výrobních strojů.

  Studium na VOŠ v Sezimově Ústí z vlastní zkušenosti rád každému zájemci doporučím, protože se mi díky této škole má představa dokonale vyplnila dříve, než jsem čekal.

  T. Brynych

  ... celý text

AKTUALITY

13.07.2017

Záhájení školního roku 2017 / 2018

 
07.07.2017

Slavnostní předání kvalifikačních dokladů absolventům

 
27.06.2017

Termíny náhradních a opravných zkoušek PODZIM 2017

 
20.06.2017

Středoškolská odborná činnost 39.ročník

 
 

© Copyright 2011 COPSU.cz, Všechna práva vyhrazena.