www.copsu.cz :: Aktuality (23.01.2017 - 20:01)

Úvodní stránka   O škole > Aktuality

Přednáška předsedkyně SÚJB Dany Drábové v Sezimově Ústí

Dne 18.1.2017 proběhla již tradiční lednová přednáška předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové v Sezimově Ústí na téma Svět (a) energie pro naše žáky 3. ročníku. Spolu s paní Drábovou vystoupil také pan Pavel Šimák z Jaderné elektrárny Temelín s nabídkou vzdělávacích aktivit pro žáky středních škol. Děkujeme za skvělou přednášku.

Kroužek přípravy k přijímacím zkouškám

Od 8.2.2017 se na naší škole rozbíhá kroužek Příprava k přijímacím zkouškám z matematiky a českého jazyka pro žáky základních škol. Kroužek bude probíhat každou sudou středu od 15:00.

Dějepisná soutěž pro žáky 1. ročníků

Žáci prvních ročníků, kde výuka dějepisu probíhá, se zúčastnili u příležitosti 700 výročí narození císaře Karla IV. soutěže "Úžasná čísla ze života Karla IV.". Hádali odpovědi na otázky např. : Kolik měl zubních kazů. V kolika letech se prvně oženil. Kolik měřil centimetrů ... Překvapil mile i zájem o účast ze strany žáků dálkového studia prvního ročníku.

Vánoční prázdniny 2016

Letošní rok připadají vánoční prázdniny na termín od pátka 23.12.2016 do pondělí 2.1.2017. Výuka tedy bude pokračovat od úterý 3.1.2017 podle rozvrhů na LICHÝ týden. Všem přejeme příjemné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2017. Tým COP

Škola doporučená zaměstnavateli

Ředitel školy Ing. František Kamlach převzal dne 23.11.1016 opět pečeť Doporučeno zaměstnavateli. Naše škola ve třetím ročníku obsadila výborné 1. místo a stále tak patří ve spolupráci se zaměstnavateli našich budoucích žáků na špičku jihočeských škol.

Pomoc útulku pro opuštěné psy v Táboře

Pedagogy a pracovníky školy spojil před Vánocemi nápad, reagovat na výzvu Táborského deníku a pomoci zvířátkům v nouzi. Od nápadu nebylo daleko k realizaci a tak mohli navštívit Útulek pro opuštěné psy ve Vápenné strouze Tábor a předat tam krmivo, pamlsky i hračky pro pejsky v hodnotě víc než 2 tisíce Kč. Myslíme, že každý kdo přispěl má z této akce dobrý pocit a radost.

Termíny náhradních a opravných závěrečných zkoušek

V souladu s Vyhláškou č.47/2005 Sb., o ukončování vzdělávání ve středních školách závěrečnou zkouškou a o ukončování vzdělávání v konzervatoři absolutoriem ve znění pozdějších úprav stanovuje ředitel školy termíny náhradních a opravných závěrečných zkoušek.

Škola hrou - Studentský veletrh 2016

Již tradičně se uskutečnil v úterý 20.12.2016 v režii studentů třetího ročníku ekonomického oboru třídy ESG3ep veletrh fiktivních firem. Jedná se o formu simulace prodejů, která spojuje teoretické znalosti s praxí formou hry. Hra rozvíjí znalosti z odborných předmětů Ekonomika a Obchodní činnost a podporuje u žáků kreativitu i samostatnost.

««« 1 2 3 4 5 6 7 8 »»»

18.01.2017