www.copsu.cz :: Aktuality (30.04.2017 - 08:57)

Úvodní stránka   O škole > Aktuality

Výsledky přijímacího řízení pro učební obory

Ředitel školy dne 28.4. 2017 zveřejňuje výsledky přijímacího řízení pro učební obory pro školní rok 2017 - 18. Výsledky maturitních oborů se ještě zpracovávají a jejich zveřejnění se předpokládá během úterý 2.5.2017. Přijatým žákům gratulujeme a těšíme se na setkání na slavnostním zahájení školního roku dne 4.9.2017.

Úspěch žáků na krajském kole SOČ

Dne 26.4. 2017 proběhlo krajské kolo soutěže v Středoškolské odborné činnosti (SOČ) naše škola měla tradičně silné zastoupení a naši žáci vybojovali tři postupová první místa, jedno druhé místo a jedno třetí místo. Za skvělou reprezentaci děkujeme.

Nabídka oborů pro druhé kolo přijímacího řízení na školní rok 2017/18

Ředitel školy zveřejňuje nabídku oborů pro druhé kolo přijímacího řízení na školní rok 2017/18. Jednotlivé počty přijímaných žáků budou aktualizovány dle výsledků 1. kola přijímacího řízení (to běží dle časového harmonogramu pro státní přijímací zkoušky).

Účast v krajském kole soutěže programátorů

Dne 21.4 2017 se žáci ze třídy IT3 a IT2 zúčastnili krajské soutěže v programování v Českých Budějovicích. V kategorii: Vyšší programovací jazyk mládež – získal Zeman Ondřej 8.místo. Tvorba www stránek – získali Bičiště Adam a Marsa Dušan shodně 5. místo. Děkujeme za reprezentaci školy.

Nový stipendijní program - SILON Planá nad Lužnicí

V sekci nabídek stipendijních programů přibila společnost SILON s.r.o. z Plané nad Lužnicí. Společnost SILON aktivně se školou spolupracuje při přípravě a výuce v oboru Mechanik strojů a zařízení - technologie zpracování plastů. Žákům tohoto oboru nabízí vstup do svého stipendijního programu s jistotou uplatnění.

Připravujeme budoucí talenty - kroužek robotiky pro žáky ZŠ

Dne 5.4.2017 se žáci ze základních škol, navštěvující kroužek Robotiky, účastnili
soutěže v přetlačování s dálkově ovládanými Lego-roboty. Nejlépe si vedl Matěj Dlouhý, který nakonec obsadil první místo. Druhé místo vybojoval Filip Pazourek, těsně následován Ondřejem Tvrzem na třetím místě. O čtvrté až šesté místo se společně dělí Danny Kolaci, Marian Dvořák a Vojtěch Dvořák. Výsledky byly velmi vyrovnané a o každý postup se tvrdě bojovalo.

Beseda s Policií ČR

Dne 31. března se setkali v aule školy studenti končících maturitních tříd s mluvčím Policie CR por. Mgr. Miroslavem Doubkem. Ten jim zajímavou formou představil práci Policie ČR a ukázal možnost budoucích absolventů na zajímavé zaměstnání. Také odpověděl na řadu osobních dotazů studentů.

Úprava výuky v týdnu od 10.4. a velikonoční prázdniny

Dne 11. 4. 2017 a 12. 4.2017 proběhnou písemné maturitní zkoušky z Českého jazyka a literatury (11.4.) a státní přijímací zkoušky uchazečů maturitních oborů (12.4.). Z organizačních důvodů bude proto v týdnu od 11.4. 2017 upravena výuka takto:

««« 1 2 3 4 5 6 7 8 »»»

28.04.2017