Array ( [cs] => čeština (CS) [en] => english (EN) ) Array ( ) Array ( [0] => [1] => cs [2] => nabidka-oboru [3] => studijni-obory-s-maturitou [4] => mechanik-serizovac-programovani-technolog-pracovist.html ) Array ( [0] => cs [1] => en )
Mechanik programátor - programování a obsluha technologických pracovišť | Copsu

www.copsu.cz :: Mechanik programátor - programování a obsluha technologických pracovišť (15.01.2021 - 23:43)

 
 

Mechanik programátor - programování a obsluha technologických pracovišť

 
Úvodní stránka   Nabídka oborů > Studijní obory s maturitou > Mechanik programátor - programování a obsluha technologických pracovišť

Perspektivní strojírenský obor  s výborným uplatněním pro žáky, kteří by rádi dokázali programovat a seřizovat číslicově řízené stroje, roboty a výrobní linky. 

Uplatnění:

 • Absolvent školního vzdělávacího programu Mechanik programátor - programování a obsluha technologických pracovišť získá znalosti o problematice technických strojírenských oborů. Těžiště jeho odborných vědomostí a dovedností je v oblastech strojírenství, obsluze, seřizování a programování výrobních strojů a technologických linek. Dále je zaměřen na konstruování, základy počítačové grafiky, a informační a komunikační technologií.
 • Charakteristickým rysem absolventa je Programování CNC strojeschopnost samostatné práce v pracovních pozicích vymezených příslušnými obory činností, spojených s uvědomělým a účinným využíváním moderních technických zařízení včetně informační a komunikační techniky jako programátor a obsluha automatizovaných systémů a výrobních linek, pracovník obsluhy a sledování provozu zařízení řízených programovatelnými automaty a počítači, technolog v kancelářích přípravy provozu a výroby
 • Naši absolventi tohoto oboru mají velmi dobré uplatnění na trhu práce.
 • Obor je vhodný pro dívky i chlapce

NOVINKA: Žáci přijatí do tohoto oboru od školního roku 2012/13 budou mít jedinečnou příležitost v rámci svého standardního čtyřletého maturitního studia vykonat ve třetím ročníku učňovskou zkoušku a získat navíc výuční list v oboru Obráběč kovů - obsluha CNC strojů (více informací).

Žák v průběhu studia absolvuje povinné odborné předměty (Technická dokumentace, Výpočetní technika, Strojnictví, Strojírenská technologie, Technologie, Laboratorní cvičení, Praxe, Odborný výcvik, apod.), má možnost vybírat z nabídky povinně volitelných a volitelných modulů, a dotvářet si tak svůj individuální studijní profil. Výsledky vzdělání jsou definovány kompetencemi v rámcovém vzdělávacím programu a školní vzdělávací program je přejímá a dále v některých tématech rozvádí a doplňuje.
V oblasti profesních kompetencí získá absolvent po ukončení studia a úspěšném složení maturitní zkoušky takové odborné vědomosti, dovednosti a postoje, které mu umožní kvalifikovaně se uplatnit ve svém povolání.

Vybrané získané dovednosti:Mechanik programátor

 • seřízení CNC strojů a systémů průmyslových technologických linek pro výrobu
 • sestavení technologického postupu s využitím počítače
 • vytvoření programu číslicového řízení na stroji a počítači, odladění programů
 • zpracování návrhů multimediálních prezentací
 • obsluha a programování průmyslových robotů a manipulátorů
 • měření a kontrola jakosti pomocí počítačů s účelovým SW
 • návrhy prezentací s využitím softwarových grafických nástrojů
 • znalost průmyslově používaných odborných programů (AutoCAD, SolidEdge, EdgeCAM, atd.)
 • používat programové vybavení osobního počítače při řešení zadaných úloh
 • používání vybraného cizího jazyka pro komunikaci i pro získávání odborných informací

kód oboru: 23-45-L/01

RVP oboru: Mechanik seřizovač

Přihláška ke stažení

Úspěchy žáků: Naši žáci tohoto oboru se pravidelně úspěšně účastní různých soutěží zaměřených na strojírenství a programování CNC strojů.

diplom talent Jihočeského kraje

 

 

2. místo v soutěži SOČ za návrh a výrobu Steadicamu

1. místo za projekt Návrh a výroba klikového mechanismu na CNC strojích

Diplom soutěž na MSV v BrněDiplom soutěž na výstavě vzdělání a řemeslo v ČB

 

 

© Copyright 2011 COPSU.cz, Všechna práva vyhrazena.