Array ( [cs] => čeština (CS) [en] => english (EN) ) Array ( ) Array ( [0] => [1] => cs [2] => nabidka-oboru [3] => studijni-obory-s-maturitou [4] => mechanik-stroju-a-zarizeni-technologie-zpracovani-plastu.html ) Array ( [0] => cs [1] => en )
Mechanik strojů a zařízení - technologie zpracování plastů | Copsu

www.copsu.cz :: Mechanik strojů a zařízení - technologie zpracování plastů (16.01.2021 - 00:40)

 
 

Mechanik strojů a zařízení - technologie zpracování plastů

 
Úvodní stránka   Nabídka oborů > Studijní obory s maturitou > Mechanik strojů a zařízení - technologie zpracování plastů

Uplatnění:

  • Absolvent vzdělávacího programu Mechanik strojů a zařízení - technologie zpracování plastů získá znalosti v oboru Informačních a výrobních technologií zpracovávání plastů.
  • Charakteristickým rysem absolventa je schopnost samostatné práce v náročných pracovních pozicích vymezených příslušnými obory činností, spojených s uvědomělým a účinným využíváním moderních informační a komunikační techniky jako operátor a kvalifikovaná obsluha výrobních linek pro zpracování plastů, technolog přípravy výroby, mistr provozu, údržbář a programátor strojů výroby PES vláken a plastů, diagnostik - údržbář nebo jako laborant či kontrolor.

Vybrané získané dovednosti:Mechanik dopravní techniky

Žák v průběhu studia absolvuje povinné předměty, má možnost vybírat z nabídky povinně volitelných a volitelných modulů, a dotvářet si tak svůj individuální studijní profil. Výsledky vzdělání jsou definovány kompetencemi v rámcovém vzdělávacím programu a školní vzdělávací program je přejímá a dále v některých tématech rozvádí a doplňuje.


NOVINKA: Žáci přijatí do tohoto oboru mají jedinečnou příležitost v rámci svého standardního čtyřletého maturitního studia vykonat ve třetím ročníku učňovskou zkoušku a získat navíc výuční list v oboru Strojní mechanik  (více informací).

V oblasti profesních kompetencí získá absolvent po ukončení studia a úspěšném složení maturitní zkoušky takové odborné vědomosti, dovednosti a postoje, které mu umožní kvalifikovaně se uplatnit ve svém povolání.

  • programování automatizovaných linek pro zpracování plastů
  • diagnostika stavu, vyhledávání a odstraňování závad
  • příprava základní suroviny - směsi pro výrobu plastů
  • montáž a seřízení mechanismů a strojů pro zpracování plastů včetně průmyslových robotů
  • kontrola základních chemických a mechanických vlastností materiálů či výrobků
  • používání vybraného cizího jazyka pro komunikaci i pro získávání odborných informací

RVP oboru: Mechanik strojů a zařízení

kód oboru: 23-44-L/01

Přihláška ke stažení

Leták STIPENDIUM SILON s.r.o.

Partnerem oboru je SILON s.r.o. Planá nad Lužnicí

 

 

© Copyright 2011 COPSU.cz, Všechna práva vyhrazena.