www.copsu.cz :: Přednáška - mezinárodní soutěž ve stavbě modelů (20.01.2019 - 23:07)

Přednáška - mezinárodní soutěž ve stavbě modelů

Úvodní stránka   O škole > Aktuality > Přednáška - mezinárodní soutěž ve stavbě modelů

Přednáška o mezinárodních soutěžních projektech F1 a 4x4
ve škole pořádaných firmou 3E Praha Engineering a.s..

Přednáška se koná dne 12.12.2018 od 13:00 hodin

Přednáška o soutěžních projektech F1 a 4x4.

Žáci se seznámí jak si  navrhnout vlastní model formule F1 nebo RC model Land Roveru.
Dozví se co je potřeba udělat, aby mohli porovnat své modely s konkurencí ze dalších středních škol české republiky.

Soutěž Land Rover 4x4 ve školách je organizována pod patronací společnosti Jaguar & Land Rover. Vize společnosti je propojit nadšení studentů základních škol se znalostmi studentů středních škol.

Jednotlivé týmy mají za úkol sestavit podle zadaných specifikací radiově ovládané vozidlo s pohonem na čtyři kola. Vozidlo musí úspěšně projet mezi překážkami na terénní (off road) zkušební dráze, která je stejně náročná jako skutečná dráha a napodobuje terénní vlastnosti plnohodnotného vozidla s pohonem na všechna čtyři kola.

Soutěž zvyšuje zájem studentů a žáků o technické obory, podporuje spolupráci základních a středních škol a učí propojovat technické znalosti a dovednosti při realizaci komplexního projektu.

Součástí soutěže je i ústní prezentace realizované práce, doplněná o prezentaci konstrukční dokumentace, která popisuje celý proces vzniku terénního auta, tedy kompletní návrh, konstrukci a výrobu závodního modelu. Velmi atraktivní částí soutěžních kol je soutěž terénních modelů na překážkové dráze.

Projekt Formule 1 ve školách je mezinárodní soutěž určená pro týmy studentů středních škol ve věku od 15 do 19 let.

Studentský tým má za úkol navrhnout, zkonstruovat, otestovat a vyrobit vlastní model formule  F1 s pohonem na CO2,  se kterým následně závodí.

Je to jedinečný projekt podporující budoucí inženýry, vědce, techniky i obchodní managery. Hlavním cílem je naučit studenty pracovat s předními konstrukčními a technologickými softwary (CAD a CAM systémy) a prohloubit jejich využití i v dalších příbuzných  technických oborech jako je fyzika, aerodynamika apod. To má v současném technickém světě  stále větší význam, protože cesta od počítačového modelu k fyzickému produktu je stále více nedílnou a velmi důležitou součástí výrobního procesu. Studenti se tak při svém projektu učí porozumět designu, aerodynamice, fyzice, grafice, marketingu, finanční strategii i práci v týmu.

Další fotografie:

Přednáška - mezinárodní soutěž ve stavbě modelů