www.copsu.cz :: Naše úspěchy (25.08.2019 - 22:49)

Naše úspěchy

Ocenění "nejlepší prezentace školy" od MŠMT a Výstaviště České Budějovice

Prezentace školy na výstavě Vzdělání a řemeslo, která probíhala do 20.září byla oceněna diplomem MŠMT a Výstaviště Č.B. a.s. nejen za pojetí výstavního stánku, ale především za práci studentů školy, kteří osobně vysvětlovali a předváděli obsah výuky školy.

První certifikované zkoušky k ověření dílčích kvalifikací dle projektu UNIV

Velmi důležité je to, že projekt umožnil škole zaměřit se na cílové dovednosti žáků a zároveň pomohl vytvořit tým pedagogů, který je schopen tvořit ŠVP i pracovat jako lektoři vzdělávání pro jiné střední školy, které reforma dle zákona čeká.

Pořádání prvního ročníku celostátní soutěže technických disciplin

Naše škola ve školním roce 2007/2008 reagovala jako jediná technická škola na žádost Krajského úřadu jihočeského kraje a Výstaviště Č.B. s.r.o. a uspořádala za podpory MŠMT při příležitosti výstavy Vzdělání a řemeslo 2007 celostátní soutěž ve 3 disciplinách. Jednalo se o soutěže Programátor PLC, Programátor CNC a Analýza elektronického obvodu. Největší úspěch dosáhli studenti naší školy v soutěži Programátor CNC, kde Jiří Stropnický obsadil 1.místo a v soutěži Analýza elektronického obvodu, kde Jaroslav Procházka obsadil 2.místo.

Nejlepší vzdělávací instituce České republiky

V prosinci 2005 převzal ředitel školy ve Španělském sále Pražského hradu z rukou ministryně školství Petry Buzkové, za přítomnosti premiéra Jiřího Paroubka a prezidenta republiky Václava Klause ocenění "Nejlepší vzdělávací instituce 2005". Ocenění získala škola v rámci prestižní ankety "TOP 100".

1. místo v žebříčku úspěšnosti absolventů na Západočeské univerzitě v Plzni

Úspěchy absolventů školy pokračují i na vysokých školách, kam většina po škole odchází. Katedra informatiky a výpočetní techniky Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity Plzeň provedla 26.10.2006 vyhodnocení úspěšnosti studentů přicházejících ze středních škol. V dopise určeném pedagogům naší školy nám bylo sděleno, že z hodnocených 198 středních škol obsadili studenti COP Sezimnovo Ústí 1.místo v % úspěšnosti. Tento velký úspěch je oceněním práce studentů a pedagogů v oblasti zvládání aplikací výpočetní techniky a potvrzuje, že každý absolvent odcházející ze školy je schopen velmi dobře prezentovat svoje dovednosti získané v projektech. Jsme rádi, že se tak v praxi naplňuje slib který dáváme přicházejícím žákům, že pokud budou mít o studium vybraného oboru zájem, uděláme z nich vyhledávané odborníky.

««« 1 2 3 4 5 »»»

04.07.2019