Naše úspěchy 5-1 | Copsu

www.copsu.cz :: Naše úspěchy (14.06.2021 - 20:00)

Naše úspěchy

Pořádání prvního ročníku celostátní soutěže technických disciplin

Naše škola ve školním roce 2007/2008 reagovala jako jediná technická škola na žádost Krajského úřadu jihočeského kraje a Výstaviště Č.B. s.r.o. a uspořádala za podpory MŠMT při příležitosti výstavy Vzdělání a řemeslo 2007 celostátní soutěž ve 3 disciplinách. Jednalo se o soutěže Programátor PLC, Programátor CNC a Analýza elektronického obvodu. Největší úspěch dosáhli studenti naší školy v soutěži Programátor CNC, kde Jiří Stropnický obsadil 1.místo a v soutěži Analýza elektronického obvodu, kde Jaroslav Procházka obsadil 2.místo.

Nejlepší vzdělávací instituce České republiky

V prosinci 2005 převzal ředitel školy ve Španělském sále Pražského hradu z rukou ministryně školství Petry Buzkové, za přítomnosti premiéra Jiřího Paroubka a prezidenta republiky Václava Klause ocenění "Nejlepší vzdělávací instituce 2005". Ocenění získala škola v rámci prestižní ankety "TOP 100".

1. místo v žebříčku úspěšnosti absolventů na Západočeské univerzitě v Plzni

Úspěchy absolventů školy pokračují i na vysokých školách, kam většina po škole odchází. Katedra informatiky a výpočetní techniky Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity Plzeň provedla 26.10.2006 vyhodnocení úspěšnosti studentů přicházejících ze středních škol. V dopise určeném pedagogům naší školy nám bylo sděleno, že z hodnocených 198 středních škol obsadili studenti COP Sezimnovo Ústí 1.místo v % úspěšnosti. Tento velký úspěch je oceněním práce studentů a pedagogů v oblasti zvládání aplikací výpočetní techniky a potvrzuje, že každý absolvent odcházející ze školy je schopen velmi dobře prezentovat svoje dovednosti získané v projektech. Jsme rádi, že se tak v praxi naplňuje slib který dáváme přicházejícím žákům, že pokud budou mít o studium vybraného oboru zájem, uděláme z nich vyhledávané odborníky.

Zpracování nového školního kurikula podle Rámcových vzdělávacích programů v rámci projektu Evropského sociálního fondu "PILOT -S"

Škole bylo jako jedné ze dvou škol Jihočeského kraje nabídnuto pracovat v projektu ESF a MŠMT "PILOT-S". V rámci projektových aktivit škola zpracovala 5 nových Školních vzdělávacích programů, které se stanou pro příští období stěžejní vzdělávací nabídkou školy. ŠVP byly zpracovány na základě modelových Rámcových vzdělávacích programů modulovou formou. Celkem bylo pedagogy školy pro šk.r. 2006/07 vytvořeno 1330 nových vzdělávacích modulů, které se staly součástí nového školního kurikula. V projektu jsou zapojeny z Jihočeského kraje pouze 2 školy.

Zahájení činnosti Školního poradenského pracoviště v rámci projektu Evropského sociálního fondu VIP Kariéra

Realizací dalšího projektu Evropského sociálního fondu VIP-Kariéra bylo škole umožněno zahájit od 1.9.2005 činnost komplexního Školního poradenského pracoviště(ŠVP). Žáků školy, kteří mají specifické poruchy učení i žákům s osobními problémy byla po celý rok poskytována odborná poradenská činnost školního psychologa, výchovného poradce, preventistky sociálně patologických jevů a speciálního pedagoga. Zájem klientů kteří mají diagnostikovanou dyslexii nebo jinou specifickou poruchu učení o pomoc odborníků byl velký. Činnost ŠVP je zajištěna i pro školní rok 2006/2007.

««« 1 2 3 4 5 6 »»»