Naše škola získala titul DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI | Copsu

www.copsu.cz :: Naše škola získala titul DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI (19.02.2020 - 06:23)

Naše škola získala titul DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI

Úvodní stránka   O škole > Naše úspěchy a práce žáků > Naše úspěchy > Naše škola získala titul DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI

Při setkání firem s akademiky a studenty v pondělí 13. října na Jihočeské univerzitě byly oceněny školy nejlépe připravující absolventy na zaměstnání. První místo v pořadí středních škol v Jihočeském kraji získala naše škola!

Slavnostní zahájení nového technického oboru Mechatronika na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity za účasti ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, vedení JČU, pražské ČVUT i řady významných zaměstnavatelů z regionu se stalo více než důstojným místem pro vyhlášení výsledků prvního ročníku soutěže DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI, jehož pořadí ovlivňují samy firmy.  Ocenění je pečetí kvality a potvrzením od významných zaměstnavatelů, že absolventům těchto škol rádi nabídnou zaměstnání. Na hodnocení v Jihočeském kraji se podílela většina předních firem v čele se společnostmi jako Robert Bosch, Gama Group, nebo skupina ČEZ. Střední školy jsou vyhlašovány na úrovni krajů, fakulty vysokých škol potom celostátně v rámci ČR.

Pořadí středních škol pro rok 2014 v Jihočeském kraji:

1. Vyšší odborná škola, Střední škola a Centrum odborné přípravy, Sezimovo Ústí

2. Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola automobilní a technická, České Budějovice

3. Střední odborná škola strojní a elektrotechnická Velešín

Všechny tři oceněné školy v Jihočeském kraji také již aktivně se zaměstnavateli spolupracují. Jak říká ředitel vítězné Vyšší odborné školy, Střední školy a Centra odborné přípravy ze Sezimova Ústí Ing. František Kamlach: „Jsme zařízení s baťovskou kulturou a dlouhou tradicí spojení s výrobou, se kterou jsme kontakt nikdy nepřerušili. Nyní je moderní mluvit o duálním systému vzdělávání zahrnující propojení škol se zaměstnavateli, ale v tom my jen přirozeně a kontinuálně pokračujeme“.

Doporučeno zaměstnavateli

Organizátorem a vyhlašovatelem je Klub zaměstnavatelů ve spolupráci s webem Kampomaturite.cz. Ředitel Klubu zaměstnavatelů Pavel Hulák k prvnímu ročníku doplňuje: „DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI je nejen značka, která pomůže uchazečům o studium a jejich rodičům v orientaci, kde získat kvalitní vzdělání s vysokou pravděpodobností dobrého zaměstnání, ale také projektem podporujícím orientaci na správné obory a přispívajícím ke zlepšení komunikace mezi školami, jejich zřizovateli a firmami, kterým stále chybí vhodní kandidáti na celou řadu profesí. Připravena je také výměna zkušeností, ale i praktické zapojení odborníků z firem do výuky, či nahlédnutí pracovníků škol, nebo samotných studentů a učňů do výroby“.

KONTAKT PRO DALŠÍ INFORMACE:

Klub zaměstnavatelů o.p.s. – organizátor ocenění Zaměstnavatel roku

Pavel Hulák, ředitel

Tel: 604 232 251, mail: pavel.hulak@klubzamestnavatelu.cz , web: www.klubzamestnavatelu.cz