www.copsu.cz :: SOČ - krajské kolo (17.11.2019 - 07:58)

SOČ - krajské kolo

Žáci COPky opět bodovali ve Středoškolské odborné činnosti

Žáci COPky opět prokázali své schopnosti v různých oborech.

Dne 26. 4. 2018 proběhlo v DDM v Českých Budějovicích
krajské kolo SOČ
(Středoškolské odborné činnosti)

Stupně vítězů:

Šárka Pětivlasová – 1.místo / obor:  Ekonomika a řízení
Štěpánka Kolářová – 1.místo / obor:  Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie
Ondřej Zeman – 1.místo / obor: Informatika
Václav Bednář – 1. místo / obor: Filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory

Ivana Mikulandová – 2.místo / obor:  Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie
Jakub David – 2.místo / obor: Strojírenství, hutnictví, doprava a průmyslový design

Oldřich Šetka – 3. místo / obor:  Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace
Nikola Zřídkaveselá – 3. místo / obor: Ekonomika a řízení

Ostatní ocenění:

Daniel Šinákl, Barbora Kostlánová, Patrik Dohnal, Marek Salaba a Jan Dolák

Děkujeme za skvělou reprezentaci školy a blahopřejeme

Středoškolská odborná činnost (SOČ) je prestižní soutěží s mnohaletou tradicí. Historie SOČ se začala psát již v roce 1979, tehdy byla ještě soutěží československou. Pokud se v SOČ umístíte na předních místech, máte otevřené dveře k dalšímu studiu a pro řadu z vás bude SOČ startem vaší budoucí vědecké kariéry, pro jiné šikovným způsobem, jak si vyzkoušet, jestli je zamýšlený obor vysokoškolského studia skutečně baví. SOČ je soutěží víceoborovou, mezi 18 soutěžními obory si tedy vybere každý z vás, ať studujete na kterémkoli typu střední školy. SOČ přitom není jen vědomostní soutěží. Prokazujete zejména schopnost samostatné práce a na rozdíl od jiných středoškolských soutěží si ve všech kolech vyzkoušíte obhajovat práci před odbornou porotou. Rozvíjíte tedy i své prezentační dovednosti a schopnost reagovat na dotazy porotců. Ti nejlepší z vás pak vyjedou na zahraniční soutěže.
více informací na: http://www.soc.cz/

553 kB Stáhnout