Wings of Future | Copsu

www.copsu.cz :: Wings of Future (02.06.2020 - 13:44)

Wings of Future

Dva týmy žáků COPky se probojovaly do finále soutěže

Na české finále soutěže Wings of Future pořádané ČVUT a Svazem českého leteckého průmyslu se probojovaly dva týmy žáků COP Sezimovo Ústí – Flyingwing (3 žáci IT2) a Luftvafle (2 žáci ET3). Samotné finále bylo rozdělené do dvou skupin, kdy každá létala ve dvou disciplínách. První orientovanou na dolet v rámci své skupiny vyhráli žáci ET3 a na druhém místě se umístili žáci IT2, v celkovém součtu disciplíny se umístili na 3., resp. 6. místě. Ve druhé disciplíně – štafetě – se týmy umístili na 4. (ET3) a 5. (IT2) místě. V celkovém pořadí tyto výkony vynesly týmu Lufvafle 3. místo a Flyingwing místo 5. z devíti zúčastněných. Vzhledem k první účasti se jedná o umístění velmi dobré, zvláště pro žáky třídy ET3, kteří postoupili dále, kdy, společně s nejlepšími týmy české a moravské části soutěže, vyzvou na podzim mistra světa Red Bull Air Race Martina Šonku. Akce byla obohacena prohlídkou laboratoří Ústavu letadlové techniky fakulty strojní ČVUT v Praze.