Array ( [cs] => čeština (CS) [en] => english (EN) ) Array ( ) Array ( [0] => [1] => cs [2] => o-skole [3] => projekty [4] => mezinarodni-projekty-erasmus.html ) Array ( [0] => cs [1] => en )
Mezinárodní projekty Erasmus+ | Copsu

www.copsu.cz :: Mezinárodní projekty Erasmus+ (12.04.2021 - 01:42)

 
 

Mezinárodní projekty Erasmus+

 
Úvodní stránka   O škole > Projekty > Mezinárodní projekty Erasmus+

Mezinárodní projekty

 ERASMUS

Naše škola se úspěšně zapojuje do evropských projektů.
Poté co již rok jsme vedoucím partnerem projektu Profesní flexibilita
a její implementace v rámci p
řeshraniční spolupráce Interreg V-A Rakousko-Česká republika řešícím podmínky zakládání firem a podnikání v Rakousku a v Česku,
jsme nyní byli úspěšní i v žádostech programu
Erasmus+
(
KA2 - Spolupráce na inovacích a výměna osvědčených postupů).
Jedná se o projekty reagující na aktuální témata spojená s digitálními technologiemi
a jejich implementací v oblasti odborného a praktického vzdělávání. Doba řešení obou
nových projektů je naplánovaná na období dvou let (2021-2023).

Prvním z nich je projekt International Cooperation of Vocational Schools with Practical Training in the Context of Digital Education. Od března 2021 jsme hlavním koordinátorem   tohoto projektu, ve kterém si budou učitelé z Čech, Rakouska, Německa, Slovenska a Belgie vyměňovat své zkušenosti s inovativními technologiemi, porovnávat nápady pro technické zabezpečení distanční výuky odborných předmětů a především praktického vyučování. Konkrétními tématy jsou počítačové simulace jako základ pro zprostředkování reálného objektu a vykonávání odborné praktické činnosti, vizualizace, 3D modelování, virtuální a rozšířená realita, možnost připojení do virtuálních místností, automatizované procesy, vzdálené laboratoře a projektové vyučování.

Podobným projektem, do kterého jsme zapojeni jako partneři, je projekt STEP IN to the online world / virtual learning, Facilitation of access to Vocational practice through online teaching at secondary technical schools. V následujících dvou letech se budeme setkávat se slovenskými a finskými kolegy při realizaci projektu, který se podobně jako náš projekt  zaměřuje na digitalizaci praktické výuky.

Pokud se jedná o rychle se vyvíjející obory s inovativními technologiemi, je předávání a sdílení zkušeností, vzájemná konfrontace a inspirace a tím vytváření sítě mezi jednotlivými organizacemi a zeměmi důležitým akcentem úspěšného procesu vzdělávání.

Informace o projektu STEP IN to the online world / virtual learning, Facilitation of access to Vocational practice through online teaching at secondary technical schools


 

© Copyright 2011 COPSU.cz, Všechna práva vyhrazena.